ŚRODA 29.04.2020 r.

Warszawa- stolica Polski

1. Posłuchaj piosenki  „Syrenka”.

Poszukaj na mapie stolicy Polski, najdłuższej rzeki- Wisły. Zastanów się o kim opowiada piosenka.

2. Zabawa ruchowa „Warszawskie gołębie”

Dzieci poruszają się naśladując lot ptaków. Na sygnał rodzica zatrzymują się i klaszczą w ręce rytmizując tekst: „Warszawskie gołębie wysoko latają i stolice Polski z góry podziwiają”

3. Obejrzyj prezentację „POLSKA – MOJA OJCZYZNA”.

Poproś rodziców o przeczytanie zamieszczonego w niej opowiadania Agaty Widzowskiej „Zakochany w syrenie”.

Spróbuj odpowiedzieć  na pytania:

-O czym dowiedziała się Ada w przedszkolu?

-Kto pomógł jej przedstawić legendę?

Prezentacja – plik pdf

4. Wspólne opowiadanie legendy o powstaniu Warszawy i czytanie tekstu w książce pod obrazkami.( na str.72-73)

5. Ćwiczenie grafomotoryczne

Wykonaj zadanie w karcie pracy, cz. 4, s. 29.  Rysuj Syrenkę po śladach. Następnie obejrzyj obrazki przedstawiające miejsca, jakie zwiedzali będąc na wycieczce w Warszawie, Ada
i Olek wraz z rodziną.

6. Zabawa w układanie zdań.

Poproś rodzica o pomoc lub sam napisz na osobnych kartkach słowa kojarzące się z Warszawą (np. stolica, Wisła, syrena). A następnie losujcie jedno słowo i spróbujcie razem z rodzicami pobawić się w układanie zdań.

7. Gra w „Domino” (dla chętnych)

Możesz wydrukować karty i wyciąć obrazki, które będą potrzebne do gry.

8. Posłuchaj legendy „Wars i Sawa”- (audiobook)

Wychowawca: Małgorzata Płodzień