ŚRODA 22.04.2020

1. Ułóż puzzle on-line „Sprzątanie”

2. Rysuj szlaczki  pośladach , a potem samodzielnie.

Zadanie znajdziesz w kartach pracy cz.4 na str.17

3.Zabawa ruchowa ”Ziemia, woda, powietrze”

Możecie pobawić się z rodzeństwem, rodzicami. Wybieramy osobę, której zadaniem będzie wymawianie haseł: Ziemia, woda, powietrze.

Na hasło: Ziemia- dotykamy dłońmi podłogi, jednocześnie przykucając.

Na hasło: Woda- chwytamy się dłońmi za kolana.

Na hasło: Powietrze – wskazujemy przestrzeń nad głową.

Hasła podajemy w różnej kolejności. Po pewnym czasie zmieniamy prowadzącego zabawę.

4. Obejrzyj prezentację ”Świat w naszych rękach”.

Poznasz wiele ciekawostek na temat naszej Ziemi.

Spróbuj odpowiedzieć  na pytania:

– Kiedy obchodzimy Dzień Ziemi? (22 IV)

– Jak należy dbać o Ziemię? (segregujemy śmieci, oszczędzamy wodę i prąd, dbamy o  zieleń)

– Co to jest recykling? (przetworzenie zużytych rzeczy na nowe)

5.Posłuchaj piosenki śpiewanej przez Zozi

6. Zabawy badawcze „Gdzie jest powietrze”?

Będziecie potrzebować: balon, słomkę do napojów, kubek z woda, paski bibuły zawieszone na nitce.

– Rodzice porozmawiajcie z dziećmi,  gdzie znajduje się powietrze, czy ma kolor, kształt, w jaki sposób można poznać, że znajduje się wokół nas.

– Nadmuchajcie balon, obserwując jego powiększenie, a następnie wypuśćcie powietrze w kierunku swojej twarzy

– Wciągnijcie powietrze do płuc i wydychajcie przez słomkę do napojów do kubka z wodą- obserwujcie powstające bąbelki

– Dmuchajcie na paski bibuły zawieszone na nitce

– Obserwujcie za oknem drzewa poruszane przez wiatr

Rodzice wyjaśnią, że powietrza nie można zobaczyć, ani powąchać, lecz można poczuć, ale tylko wtedy, gdy porusza się jako wiatr.

7. Bajka” Ekologiczny dom”

8. Zadania z okazji Dnia Ziemi.

Poniżej  znajdziecie karty pracy z ciekawymi zadaniami. Poproście rodziców o wydrukowanie (jeśli mają taką możliwość) wybranych  kart.

Dzień Ziemi – zadania.pdf

Wychowawca: Małgorzata Płodzień