Środa, 22.04.2020 r.

1. Gimnastyka dla najmłodszych – Głowa, ramiona, kolana, pięty.

2. „Deszczowy spacerek” wg K. Sąsiadek – zabawa paluszkowa.

Poszła pani na spacerek. (marsz wskazującego i środkowego palca po podłodze)

Deszczowe chmury przywitał wiaterek. (delikatne dmuchanie)

Gdy daleko od domu już była, (wskazujący palec lewej ręki)

deszcz zaczął padać – parasol rozłożyła, (prostopadle dotyka spodu prawej ręki ułożonej nad nim).

Gdy kropla za kroplą spadała, (na wierzch prawej ręki spadają) pani pod parasol się schowała (krople wystukiwane lewą ręką).

Gdy deszczyk przestał padać, (prawa ręka zamyka się nad prostopadle) parasol złożyła i do domu wróciła. (ułożonym do niej palcem wskazującym lewej dłoni, następnie palec: wskazujący i środkowy prawej ręki maszerują)

3. Odgłosy wiatruzabawa logopedyczna – rodzice czytają, a dzieci powtarzają sylaby.

· Wietrzyk wieje- wiu, wiu, wiu
·  I piosenkę śpiewa – uu, uu, uu
·  Szumią również z wiatrem drzewa – szu, szu, szu
·  A kropelki deszczu – pla, pla, pla
·  Deszczyk kapie – kap, kap, kap
·  W szybę deszczyk stuka – stuk, stuk, stuk
·  A o rynnę dzwoni – dzyń, dzyń, dzyń
·  Po szybie sobie ścieka – sza, sza, sza
·  A ja skacze po kałużach – chlup, chlup, chlup
·  I śmieje się głośno – cha, cha, cha

4. Odgadywanie zagadek – zgadnij jakie to zwierzę?

5. „Łąka” – Swobodne wypowiadanie własnych myśli, wrażeń i spostrzeżeń na temat zdrowego i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Udzielanie odpowiedzi na pytania:

– Jakie zwierzęta można spotkać na łące?

– Jakie rośliny można spotkać na łące? Co można znaleźć na łące? Co można robić na łące? (zbierać kwiatki, uprawiać sporty, odpocząć i słuchać odgłosów natury, zrobić biwak itp.)

– Czego nie należy robić? (rozpalać ogniska, niszczyć przyrody, śmiecić, nie wolno łapać owadów itp.) – Gdzie mogą spędzić czas wolny osoby mieszkające w mieście? (w parku).

Wychowawca: Agnieszka Kozak