Praca z folią aluminiową

Witam Was!

Myślę, że każdy z was ma w domu rolkę folii aluminiowej. Jeśli tak to zachęcam was do eksperymentowania z folią, gdyż jest to super materiał zarówno to oklejania przedmiotów, jak i wykonywania niezwykłych rzeźb. 

Dziś proponuję Wam wykonanie pająka na pajęczynie z folii aluminiowej. Będziemy do niego potrzebować tylko kawałek folii, około 20cm – 30cm.

PAJĄK NA PAJĘCZYNIE

Do zrobienia pająka potrzebujemy:

  • tektura, lub kartka z bloku technicznego,
  • klej na gorąco, lub bibuła w dowolnym kolorze
  • folia aluminiowa,
  • pomponiki,
  • ruchome oczka,
  • drucik kreatywny,
  • czarna farba.

* pomponiki, drucik potrzebne będą do wykonania pająka. Jeśli nie macie ich w domu, możecie je zastąpić czarną bibułą i z niej wykonać elementy. 

Wykonanie:

Klejem na gorąco zróbcie na tekturze wzór pajęczyny. Najlepiej poproście o to rodziców lub starsze rodzeństwo. Jeśli nie macie kleju na gorąco, możecie go zastąpić bibułą. Zrolujcie ją w wężyk i przyklejcie klejem na kartce z bloku. Następnie oderwijcie kawałek folii aluminiowej i połóżcie płasko na pajęczynie. Palcami wygładźcie folię i podklejcie od spodu klejem, tak by pajęczyna była widoczna. Folię możecie pomalować czarną farbą lub zostawić tak jak jest. Pajączka wykonujemy z drucików i pomponów lub bibuły. Rolujemy dużą kulę czarnej bibuły i wężyki które zastąpią nóżki. Przyklejamy do naszej pajęczyny pająka. Praca gotowa. 

Karolina Wójcik – Paszyńska