Poniedziałek, 30.03.2020 r.

1. Zabawmy się przy piosence o wiośnie pt., Wiosna, urodziły się motyle’’ z panią Moniką Kluzą:

2. Ćwiczenie rozluźniające – masażyk – na podłodze dziecko siada przed rodzicem.

Po pleckach płynie rzeczka (palcami wzdłuż kręgosłupa rysujemy wężyki)

I przeszła pani na szpileczkach (szybko „idziemy” czubkami dwóch palców)

A potem przeszły słonie (powoli „kroczymy” całą wewnętrzną stroną dłoni)

I przebiegały konie (szybko, ale z wyczuciem „galopujemy” lekko zaciśniętymi piąstkami)

Wtem przemknęła szczypaweczka (delikatnie szczypiąc, wędrujemy po plecach na ukos)

Zaświeciły dwa słoneczka (powoli zataczamy dłońmi koła, aż poczujemy ciepło)

A potem spadł deszczyk (delikatnie stukamy opuszkami palców na dole pleców)

Czy czujesz już dreszczyk? (szybkie tup-tup palcami wzdłuż kręgosłupa i niespodziewanie, delikatnie szczypiemy dziecko w kark)

3. Wywiad z Bocianem I Film dla dzieci:

4. Zabawa:

1) Wszystko się zazielenizabawa badawcza – dzieci wskazują kolor zielony wokół siebie, np. na swoim ubraniu, w mieszkaniu, w ogrodzie, wśród zabawek.

Rodzic rozmawia z dzieckiem na temat ich skojarzeń z kolorem zielonym. Prowadzi zabawę w następujący sposób: dziecko kończy zdanie: – zielony jak….

2) „Gramy w zielone”- dziecko ustawia się naprzeciwko rodzica, rodzic przeprowadza zabawę według poniższego schematu:

– Rodzic: Grasz w zielone?

– Dziecko: Gram

– Rodzic: Masz zielone?

– Dziecko: Mam.

– Rodzic: No to pokaż!

Dziecko musi pokazać, czy  ma coś zielonego, np. ubranie, element na ubraniu, jeśli nie ma, musi wykonać 5 przysiadów.

5. Słuchanie opowiadania A. Widzowskiej ” Powrót bociana

6. Słuchanie piosenki: ” Żabie kroki”

Wychowawca: Agnieszka Kozak