Jajka na patyku to świetna ozdoba wielkanocna do kwiatka, a nawet do koszyczka

Potrzebne będą:
-długa wykałaczka /patyk do szaszłyków
-kawałek wstążeczki
-blok techniczny biały lub od razu kolorowy
-papier kolorowy
-nożyczki, klej
-ozdobne cekiny, koraliki, dziurkacze, naklejki wielkanocne, piórka itp. 🙂

Wykonanie:

  1. Z białego lub kolorowego bloku technicznego wycinamy kształt jajka. Jego wielkość zależy od was jednak gdybyście mieli z tym problem, poniżej zamieszczam szablon do odrysowania. Wystarczy, że przyłożycie białą kartkę do monitora komputera, a przebije się czarny szablon i odrysujecie ołówkiem kształt, a następnie wytniecie nożyczkami. Ten etap najlepiej zrobić na białej kartce, bo najlepiej prześwituje 🙂
    *jeśli na waszym komputerze jajko jest za duże lub za małe, wpiszcie w gogle.pl „szablon jajka”, a wyskoczy wam wiele propozycji do odrysowania.
  2. Szablon jajka odrysowujemy na kolorowych lub białych kartkach bloku technicznego kilka razy, tyle ile jajek chcemy wykonać.
  3. Wycinamy odrysowane kształty jajek nożyczkami. Uważajcie aby się nie skaleczyć.
  4. Wycięte jajka ozdabiamy według własnego pomysłu obklejając papierem kolorowym, naklejając cekiny, koraliki, kolorowe piórka, pamiętajcie, że do tego najlepszy jest klej Magic (czerwony).
  5. Gotowe jajka przyklejamy do patyczków, najlepiej przyłożyć jajko na długość ok. 2 cm do patyczka i podkleić z drugiej strony taśmą przezroczystą. Tak zrobione jajka możemy powbijać jako dekorację świąteczną do kwiatów.
  6. Jeśli chcecie zrobić dekorację z jajek do koszyczka wielkanocnego, polecam wam wykonać wtedy po 2 takie same jajka i skleić je ze sobą umieszczając patyczek w środku, pomiędzy jajkami. Wtedy jajko z każdej strony będzie ładnie wyglądało.

Życzę Wam miłej pracy i świątecznego nastroju przy jej wykonywaniu.

Podczas pracy zachęcam Was do odsłuchania pięknej wielkanocnej piosenki „Pisani, kraszanki”

Karolina Wójcik – Paszyńska