Herbatka rozgrzewająca

Kiedy przychodzą jesienne i zimowe wieczory, a na zewnątrz robi się chłodniej, coraz częściej nie mamy siły nawet wychylać nosa zza drzwi. Najchętniej spędzilibyśmy cały dzień pod ciepłym kocem, Idealnym kompanem takich leniwych wieczorów są rozgrzewające herbaty. Dzięki nim czujemy, jak od środka rozlewa się w nas przyjemne ciepło. To pozwala nam się zrelaksować i odpocząć po całym dniu.

Niezbędnym dodatkiem takiej mikstury są tajemne składniki rozgrzewające. Najczęściej znajdziemy tam między innymi goździki, imbir, kardamon czy cynamon. Poza tym idealnie sprawdzi się także pomarańcza, suszone jabłko, sok malinowy czy też pieprz. Jesienne napoje rozgrzewające mogą także bazować na suszonych owocach, takich jak pigwa, żurawina i malina. Najchętniej wybierana herbatka rozgrzewająca to taka, która zawiera wszelkie korzenne przyprawy, czyli chociażby wcześniej wymieniony cynamon. Tak samo jak pieprz, kardamon czy goździki da nam on uczucie przyjemnego rozgrzania organizmu od środka. 

Jeśli i Wy chcielibyście spróbować takiej herbatki rozgrzewającej, zachęcam Was do jej przygotowania. Oczywiście z pomocą rodziców.

Składniki:

Herbata Zielona – 1 łyżeczka

pomarańcza ze skórą – 2 plastry

miód – 2 łyżeczki

goździki – 2 sztuki

świeży imbir – 1 plaster

woda – 300 mililitrów

Wykonanie:

Krok 1

Herbatę wsyp do saszetki, włóż do kubeczka i zaparz.

Krok 2

Następnie dodaj pozostałe składniki – miód, goździki, imbir oraz plastry pomarańcza i wymieszaj.

Jak widzicie, to bardzo proste! 🙂

Karolina Wójcik – Paszyńska