CZWARTEK, 23.04.2020r.

1. Ekologiczna gimnastyka buzi i języka

2. Zabawa rozwijająca koordynację słuchowo-ruchową – „Idą dzieci”.

Na polecenie rodzica  dziecko zajmuje dowolne miejsca na środku pokoju. Recytują wspólnie wiersz B. Formy „Idą dzieci”, obrazując go ruchem.

Dzieci:
Dzieci drogą maszerują,
czasem lekko podskakują.
maszerują w dowolnym kierunku,
Hop, wysoko, hop, wykonują dwa podskoki obunóż,
skok daleko, skok. wykonują dwa skoki w przód,
Kiedy marszu dosyć mają
to do domu wnet wracają.
robią w tył zwrot i maszerują w miejscu,
Hop, wysoko, hop,wykonują dwa podskoki obunóż,
skok wysoko, skok. a potem – dwa skoki w przód,
Rozglądają się ciekawie, robią daszek nad oczami, spoglądają: raz w lewą stronę,
kto na skrzypcach zagrał w trawieraz w prawą stronę,
A tak dylu-dylu da
pięknie konik polny gra.
naśladują grę na skrzypcach.

3.Obejrzyj obrazki i zobacz jak postępują Ada i Olek ( str.14-15; karty pracy cz.4)

Czy możemy ich nazwać przyjaciółmi przyrody? W pustych polach dorysuj, jak dbasz o przyrodę.

4. Burza mózgów – „Kto to jest ekolog”.

Rodzic z dzieckiem ustalają wspólnie kto to jest ekolog? Możecie wykorzystać  do tego „Kodeks małego ekologa”.

(To specjalista w dziedzinie ochrony przyrody. Osoba, która żyje w zgodzie z naturą, dba o środowisko, o zużycie wody i energii, segreguje odpady)

5. Przyjaciel przyrody segreguje odpady.

Obejrzyj prezentację i sam spróbuj posegregować śmieci. Powiedz, co trafi do niebieskiego, żółtego, zielonego i czarnego pojemnika.(Możesz to zrobić na str.18 cz.4 karty pracy.)

6. Bajka edukacyjna- proekologiczna „Czysto , ładnie i bez śmieci- rady Pana Śmietnika”

7.Gra planszowa ”Ekologiczna podróż”.

Jeśli chcesz możesz wydrukować i zagrać z domownikami. Będziecie potrzebować kostki do gry i pionków.

GRA-Ekologiczna-Podr____.pdf

Wychowawca: Małgorzata Płodzień