Narodowe Święto Niepodległości

przez aw

Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyła się naszej szkole 10 listopada. W tym roku została przygotowana przez uczniów klasy piątej i siódmej, którzy przybliżyli nam postacie znanych Polaków oraz ich działania podjęte na drodze do niepodległości. Zwrócono również uwagę na trud i pracę „zwykłych Polaków” w tej niełatwej walce.

Występy uczniów uświetnił występ szkolnego chóru. Wspaniałe biało-czerwone kotyliony i wianki przygotowane przez najmłodszych wprowadziły wszystkich w radosny nastrój.  

O symbolicznej godz. 11.11 przyłączyliśmy się do akcji „Szkoła do hymnu” i wspólnie odśpiewaliśmy „Mazurek Dąbrowskiego”. Oddaliśmy hołd tym, którzy za Polskę walczyli i umierali. Naszymi pieśniami uczciliśmy ich poświęcenie dla Ojczyzny.

Aldona Wójcik
Monika Sitek