Pasowanie na Ucznia

przez aw

19 października 2022 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość Ślubowania i Pasowania na Ucznia. Dzieci z klasy pierwszej przygotowały na tę okazję program artystyczny. W obecności Dyrektor szkoły, wychowawcy, starszych kolegów i towarzyszących im w tym wyjątkowym dniu rodziców, recytowały wiersze, śpiewały piosenki, prezentowały swoją wiedzę i umiejętności. Następnie złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Po przyrzeczeniu, Pani Dyrektor Małgorzata Płodzień dokonała aktu pasowania ich na uczniów Szkoły Podstawowej nr 34 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Rzeszowie. W gronie społeczności szkolnej powitali ich starsi koledzy z klasy drugiej, życząc im na początek „wielu kolegów, zabaw i piątek”. Na pamiątkę tego uroczystego dnia pierwszoklasiści obdarowani zostali licznymi upominkami. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i prezenty zakupione przez rodziców, „słodkie motylki ” od klasy drugiej. Dyrektor szkoły wręczyła im książki i odblaski, dzięki którym będą bezpieczne w drodze do szkoły. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez ich rodziców.

Wychowawca klasy I
Małgorzata Bąk