„Nasz czas jest teraz – nasze prawa, nasza przyszłość”

przez aw

Międzynarodowy Dzień Dziewczynek to święto, które zostało ustanowione przez ONZ w 2011 r. i które jest obchodzone w dniu 11 października. Co roku przyświeca tej uroczystości inne hasło przewodnie, mające zwrócić uwagę na zagadnienia lub problemy, z którymi mierzą się dziewczynki na całym świecie. W tym roku to hasło brzmi: ,,Nasz czas jest teraz – nasze prawa, nasza przyszłość”.

To wyjątkowe święto ma podkreślić jak ważna jest rola dziewczynek w świecie, że walcząc o swoje prawa, kreślą swoją przyszłość. Dzięki obchodom tego dnia zwracamy uwagę na trudności i problemy, z którymi każdego dnia zmagają się dziewczynki, uczymy młode pokolenie świadomie rozumieć ich rolę w świecie, podkreślamy, że wiedza, umiejętności i zwycięstwo zależą tylko od nich.

W naszej szkole z okazji Międzynarodowego Dnia Dziewczynek chłopcy złożyli koleżankom życzenia i wręczyli drobne upominki. Pamiętając o tym święcie, pokazali, że rozumieją, że dziewczynkom na całym świecie należą się wsparcie i szacunek.

Agnieszka Kopacka