„KOLORY RECYKLINGU”. Warsztaty z  EKOSKOPEM

przez aw

We środę, 12 października , uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach pt. „Kolory recyklingu”. Zajęcia poprowadziła Pani Joanna Madej ze stowarzyszenia Ekoskop. Podczas spotkania uczniowie przypomnieli sobie argumenty przemawiające za segregacją i selektywną zbiórką odpadów. Pani Joasia uzmysłowiła nam jak dużo trzeba włożyć energii w wytworzenie puszki aluminiowej oraz jaką kopalnią cennych metali są stare telefony komórkowe. Spotkanie było okazją do przypomnienia zasad właściwej segregacji oraz recyklingu, szczególnie tzw. „trudnych opakowań”. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w/w zajęciach. Wykazali się dużą wiedzą w zakresie ekologicznych sposobów postępowania z odpadami. Daje to nam nadzieję, że będą właściwie segregować odpady teraz i w dorosłym życiu!

Wierzymy również, że od tej pory wszystkie śmieci na osiedlu Matysówka i w naszej szkole będą trafiać do właściwych pojemników!

Jolanta Węgierek