Tydzień dla Profilaktyki Chorób Zakaźnych

przez aw

W ramach Tygodnia dla Profilaktyki Chorób Zakaźnych prowadziliśmy w szkole lekcje i rozmowy dotyczące sposobów dbania o zdrowie. Do naszych działań dołączyli również specjaliści ze Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie, którzy w ciekawy sposób przekazali informacje o umiejętności ochrony własnego zdrowia. Uczniowie podczas spotkania obejrzeli prezentację o chorobach zakaźnych, które były kiedyś groźne i prowadziły niejednokrotnie do śmierci. Zwrócono również uwagę na to, co nam zagraża dziś i jakie są sposoby, aby chronić się przed zakażeniem i chorobami.

Edukacja zdrowotna jest niezbędna od najmłodszych lat, ponieważ pozwala w świadomy sposób dbać o zdrowie i unikać zagrożeń. Zdobyte z wielu źródeł wiadomości uczniowie zaprezentowali na szkolnych tablicach w postaci plakatów informacyjnych.

Agnieszka Kopacka