Adwokaci Rozjaśniają Prawo

W ramach akcji edukacyjnej Adwokaci Rozjaśniają Prawo naszą szkołę odwiedziła dziś pani mecenas Izabela Pączek. W interesujący, a przede wszystkim w bardzo przystępny sposób przedstawiła uczniom zagadnienia związane z działalnością w Internecie, m.in.  prawo konsumenta przy zakupach on-line, ochronę wizerunku osoby w Internecie oraz prawa autorskie w sieci.

Prelekcja pani mecenas urozmaicona prezentacją multimedialną dotyczyła tych sfer Internetu, w których obracają się i dorośli, i młodzież. Pokazane zostały  zagrożenia czyhające na użytkowników sieci wynikające z nieznajomości przepisów prawa, np. konsekwencje publikowania cudzego wizerunku bez zgody jego właściciela. Na przykładach zaprezentowanych kazusów uczniowie mogli zastanowić się nad rozwiązaniem danego przypadku.

Zdobyte wiadomości na pewno będą dla nas wszystkich pożyteczne, bo jak mówi stara sentencja prawnicza ,,Nieznajomość prawa szkodzi”.

Agnieszka Kopacka