Laboratoria Przyszłości – wrzesień

przez adminMK

W ramach zajęć rozwijających kreatywność w naszej szkole odbywają się cykliczne zajęcia z robotyki (1 godz. tyg.) w których uczestniczą uczniowie kl. VIII. Zajęcia są realizowane przy użyciu zestawów do konstrukcji robotów LEGO Spike Prime.

Podczas wrześniowych zajęć uczniowie zapoznali się z praktycznymi zasadami działania poszczególnych modułów tj. : matrycy świetlnej, silnika, czujnika kolorów, czujnika odległości, czujnika siły, czujnika żyroskopowego. Udało się też zbudować i zaprogramować robota rozpoznającego kolory oraz robota „skoczka”.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

M.K.