Dzień Dziecka na sportowo

przez aw

Jest w kalendarzu taki dzień, choć nie zaznaczony kolorem czerwonym, to bardzo świąteczny i przez wielu wyczekiwany. Oczywiście to Dzień Dziecka – najbardziej radosne święto w całym roku. W naszej szkole jest on celebrowany od „niepamiętnych czasów”. Tego roku wszyscy uczniowie naszej szkoły spędzili go bardzo aktywnie. Dopisała również pogoda i dzięki temu na boisku szkolnym można było przeprowadzić szereg konkurencji sportowych i zabaw ruchowych. Każdy mógł zaprezentować swoje sportowe talenty i krzepę. Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych. Najpierw starsi uczniowie pod opieką p. Marcina Muszyńskiego bili rekordy: w rzutach do celu, skokach na skakance, konkurencjach lekkoatletycznych. Potem młodsi pod czujnym okiem wychowawców rywalizowali w konkurencjach indywidualnych i tradycyjnie uczestniczyli w wyścigach drużynowych. Najwięcej emocji dostarczyło jak zwykle przeciąganie liny. Każda z drużyn „walczyła” ze wszystkich sił, by jak najszybciej przeciągnąć na swoje pole przeciwnika. W tym dniu wszyscy okazali się być zwycięzcami, a w nagrodę za wysiłek i wspaniałą wspólną zabawę każdy uczestnik otrzymał drobny upominek zakupiony dzięki funduszom z Osiedlowego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Ponadto Rada Rodziców poczęstowała dzieciaki pysznymi lodami, a pani Dyrektor przygotowała na tę okazję ogromny kosz pysznych cukierków. 

Świętowanie Dnia Dziecka przeciągnęło się w naszej szkole jeszcze na 2 czerwca – uczniowie zostali zaproszenia do Osiedlowego Domu Kultury na zabawę taneczną.  Animator przygotował dla nich wiele muzycznych konkursów i zabaw. Wszyscy doskonale się bawili przy najnowszych muzycznych przebojach. Najciekawszą niespodzianką było puszczanie baniek mydlanych. Szkoda, że na następny Dzień Dziecka trzeba czekać aż cały rok. 

                                                                                               Krystyna Kielar