Tydzień Dobrych Uczynków Ekologicznych – „Wspieramy pszczoły”

przez aw

W dniach 16 – 20 maja obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Dobrych Uczynków Ekologicznych.
W tym roku szkolnym często zwracaliśmy uwagę na pszczoły, ich znaczenie w naszym życiu oraz ich potrzeby, dlatego również nasze dobre uczynki ekologiczne postanowiliśmy skierować w ich stronę.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Pszczeli domek”, organizowanym przez Wydział Marki Miasta, Współpracy Gospodarczej i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa, w ramach projektu BeeFriendly, który wspierany jest przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki.

Zadaniem konkursowym było wykonanie rysunku plastyczno – informatycznego w programie Paint lub Paint 3D, przedstawiającego projekt domku dla pszczół.

W szkole zostały zorganizowane zajęcia nt. budowy domków i poidełek dla pszczół, a następnie konkursy na samodzielnie ich zbudowanie.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Maksymilian Sitek, kl. VI
II miejsce – Kajetan Putkowski, kl. VI
III miejsce – Martyna Błoszko, kl. IV

Uczniowie brali udział w zajęciach nt. segregacji odpadów, a także wpływu ekologicznego stylu życia na nasze zdrowie i samopoczucie.

Po zajęciach został zorganizowany konkurs na plakat zachęcający do dbania o przyrodę pt. „Eko – friendly”. Dodatkowym utrudnieniem było to, że plakat musiał być przygotowany w języku angielskim.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Nikola Sawicka, kl. IV
II miejsce – Zuzanna Skomra, kl. VII
III miejsce – Piotr Pomykała, kl. IV

Wśród uczniów biorących udział w konkursie przyznano również wyróżnienia dla:

Julii Wisz, kl. VII
Filipa Kluza, kl. VI

Oprócz zajęć i konkursów tradycyjnie zorganizowaliśmy zbiórkę plastikowych nakrętek, które zostały przeznaczone na pomoc dla podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.

W szkole została również zorganizowana zbiórka elektrośmieci, w której dzięki pomocy mieszkańców udało się zebrać 720 kg elektroodpadów.

Aldona Wójcik
Monika Sitek