Konkurs ekonomiczno – matematyczny „Świat pieniądza”

19 maja czworo uczniów z klasy VII: Filip Dopart, Milena Sitek, Szymon Sypień i Wiktor Ziemliński wzięło udział w konkursie ekonomiczno – matematycznym „Świat pieniądza” w Szkole Podstawowej w Głogowie Małopolskim, nad którym Honorowy Patronat obejmuje mgr Roland Szydło prezes Firmy „Yanko Sp. z o. o.”.

Konkurs miał charakter interdyscyplinarny i obejmował treści zarówno z matematyki, jak i wybrane zagadnienia z ekonomii.

Przygotowując się do konkursu uczniowie musieli się zapoznać z następującą problematyką:

– banki, lokaty, kredyty,

– ceny, płace, podatki,

– pieniądze i buchalteria domowa,

– funkcje i zadania NBP,

– wolny rynek, marketing i reklama,

– budżet państwa.

Oprócz wiedzy teoretycznej musieli również zaprezentować swoje umiejętności matematyczne, rozwiązując zadania obliczeniowe dotyczące powyższych zagadnień.

Rozstrzygnięcie konkursu i uroczystość wręczenia nagród odbyła 30 maja w Szkole Podstawowej w Głogowie Małopolskim.

W konkursie brało udział 36 uczniów. III miejsce zajął Filip Dopart i otrzymał bon upominkowy w wysokości 200 zł, a Szymon Sypień otrzymał wyróżnienie i w nagrodę bon upominkowy w wysokości 100 zł.

Uczniowie poświęcili sporo czasu i wysiłku w przygotowanie do konkursu, dlatego wszyscy otrzymali prezenty rzeczowe.

Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez Prezesa Firmy „Yanko Sp. Z o. o.”.

Aldona Wójcik