Dzień Dziecka na rzeszowskim Rynku

przez aw

Starsze przedszkolaki z oddziału przedszkolnego tegoroczny Dzień Dziecka spędziły na rzeszowskim Rynku. Już sam wyjazd miejskim autobusem był dla dzieci atrakcją. Na Rynku czekało na dzieci wiele niespodzianek. Były pokazy, tańce, występy, warsztaty, gry, prezentacja nowego, całorocznego fortepianu. Po płycie Rynku przechadzały się postacie z bajek, z którymi dzieci mogły zrobić pamiątkowe zdjęcia. Dla wszystkich były napoje, lody, słodycze, wata cukrowa, popcorn. Firma Pratt&Whitney Rzeszów przekazała naszym dzieciom rysunki przygotowane przez dzieci kanadyjskie i amerykańskie.  Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom został odczytany wiersz J. Tuwima „Lokomotywa”. W konduktorskiej czapce pociąg poprowadziła pani Krystyna Stachowska –wiceprezydent Rzeszowa, której towarzyszyły nasze przedszkolaki. Dla dzieci tak miło spędzony dzień pozostanie w pamięci na długo.

Małgorzata Płodzień