Tydzień Promocji Zdrowia w świetlicy

Jak co roku, w naszej szkole odbywał się Tydzień Promocji Zdrowia.

Świetliczaki także włączyły się w akcję. Rozpoczęliśmy od spaceru i ćwiczeń na otwartej siłowni. Zgodnie stwierdziliśmy, że spacery podczas słonecznej pogody poprawiają nam nastrój i wywołują uśmiech na twarzy.

Poznaliśmy też podstawowe witaminy, których potrzebuje nasz organizm i produkty, w których można je znaleźć.

Okazało się, że gazetki reklamowe służą nie tylko reklamie, ale i zabawie. Produkty w nich zawarte, powycinaliśmy i podzieliśmy na dwa talerze: „zdrowy” i „NIE – zdrowy”.

Świetliczaki miały okazję poruszać się przy muzyce na sali gimnastycznej. ZUMBA – kids okazała się świetną rozrywką zarówno dla starszych jak i najmłodszych.

Tydzień Promocji Zdrowia podsumowaliśmy wiadomościami na temat zawodów związanych ze zdrowiem, a także mini – zawodami na szkolnym podwórku.

Karolina Wójcik – Paszyńska