Żywa lekcja przyrody – spotkanie z leśnikiem

przez aw

Uczmy miłości do przyrody
uczmy spostrzegać jej piękno
cieszyć się nim, podziwiać je
i przestrzegajmy dzieci
by tego piękna nie niszczyły”

H. Zdzitowiecka

W naszej szkole 14. marca odbyło się spotkanie uczniów wszystkich klas z Panią Moniką Armata- pracownikiem Nadleśnictwa Strzyżów.

 Zaproszony gość dostarczył uczniom garść ciekawostek na temat lasu i jego mieszkańców. Odpowiadał na dociekliwe pytania młodych miłośników przyrody.

Podczas zajęć Pani leśnik prezentowała zgromadzone kolekcje  eksponatów, m.in., nasiona i owoce wybranych drzew, przedmioty codziennego użytku wykonane z drewna pozyskanego w lesie. Opowiadała o szkodnikach i sprzymierzeńcach lasu. Podkreślała, że las jest domem wielu zwierząt. Korzystamy z jego dóbr,  pozyskując drewno, zbierając grzyby, zioła i owoce. Ponadto las chroni nas od powodzi, produkuje tlen, chroni glebę przed erozją. Jest wspaniałym miejscem wypoczynku, dlatego dbając o przyrodę,  dbamy o samych siebie.

Mamy nadzieję, że to spotkanie  na długo pozostanie  w naszej pamięci i będziemy korzystać z płynącej z niego nauki.

Jolanta Węgierek
opiekun Szkolnego Klubu Ekologicznego