„Mój wymarzony lizak”

przez aw

„Konkurs został zakończony!
Każdy będzie nagrodzony!
Kto nie wysłał niech żałuje!
A kto wygrał niech świętuje!!!”

To motto z ogłoszenia wyników konkursu plastycznego „Mój wymarzony lizak” zorganizowanego przez Muzeum Lizaka w Jaśle, w którym brały udział starsze przedszkolaki. Do konkursu przystąpiły wszystkie dzieci z naszej grupy, a zachętą  był gwarantowany pamiątkowy dyplom i bilet wstępu do muzeum. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem wykonali projekt lizaka swoich marzeń. Następnie zrobili przepiękne prace, które zostały wysłane na konkurs.  Na wyniki oczekiwaliśmy z niecierpliwością i mimo że wśród 3 nagrodzonych prac nie było  naszego przedstawiciela, to i tak bardzo jesteśmy szczęśliwi , ponieważ wszyscy otrzymaliśmy dyplomy i bilety wstępu, które planujemy wykorzystać podczas naszego wspólnego wyjazdu. Już nie możemy doczekać się tej chwili, kiedy samodzielnie zrobimy swoje wymarzone lizaki.

Zachęcamy do motywowania dzieci do udziału w konkursach, bo naprawdę warto. Konkursy plastyczne rozbudzają kreatywność i wrażliwość estetyczną, a także rozwijają umiejętności plastyczne. Dzięki nim dzieci mają możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i wykazania się aktywnością twórczą.

Wierzymy, że marzenia się spełniają, o czym przekonaliśmy się, uczestnicząc w konkursie „Mój wymarzony lizak”. Przekonała się też  Iga
z naszej grupy, która brała udział w konkursie zorganizowanym przez Centrum Handlowe „Auchan” w Krasnem. Za swoją pracę plastyczną zdobyła wyróżnienie i nagrodę rzeczową, a jej praca zdobi plac zabaw w „Auchan”.

                                                  Małgorzata Płodzień