“Leć kolędo w świat…”

przez aw

Pod taką nazwą odbył się w naszej szkole konkurs wokalny o tematyce bożonarodzeniowej, zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego i muzyki.

Uczestnicy mieli za zadanie wykonanie kolędy, pastorałki bądź piosenki świątecznej w wybranym przez siebie języku; polskim lub angielskim.  Wydarzenie miało na celu nie tylko kultywowanie tradycji świątecznych i rozbudzanie w uczniach chęci wspólnego muzykowania, ale także stwarzało możliwość zaprezentowania swoich talentów przed szerszą publicznością. Ponadto w atrakcyjny sposób przyczyniło się do propagowania nauki języków obcych. 

Występujący oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-3 oraz klasy 4-8. Wśród licznych wykonań mogliśmy usłyszeć zarówno znane i lubiane kolędy: “Cicha Noc”, “Do Szopy, Hej Pasterze”, “Gore Gwiazda…”, oraz “Pastorałkę od Serce do Ucha”, jak i piosenki z repertuaru polskiej muzyki rozrywkowej. Nie zabrakło również wielkich światowych przebojów- “All want for Christmas is You”, “ Snowman”, “Rockin’ Around the Christmas Tree”.  

Wszyscy, mali i starsi artyści wspaniale zaprezentowali wybrane i przygotowane przez siebie utwory, nie zapominając również o warstwie wizualnej w postaci pięknych świątecznych strojów i rekwizytów. Jury, w skład którego weszli p. Karolina Wójcik- Paszyńska, p. Agnieszka Kopacka, p. Paulina Piechota, p. Marcin Muszyński oraz ks. Piotr Fortuna, stanęło przed trudnym wyzwaniem wyłonienia zwycięzców. Werdykt został ogłoszony po bardzo burzliwej naradzie i dyskusji.  

W kategorii młodszej I miejsce zajęły Daria Dyguła oraz Weronika Szura (kl. 3). Miejsce II: Nadia Paśko, Madzia Stawicka, Oliwia Pomykała i Zuzia Rzepka (kl.1). Miejsce III przypadło dla Antosi Krawczyk i Pauliny Maroń (kl.2).  

W kategorii starszej I nagrodę otrzymał Filip Dopart (kl.7). Miejsce II wyśpiewała Lena Michalik (kl. 5), miejsce III przypadło dla czwartoklasistki Nikoli Sawickiej. W tej kategorii wiekowej, na specjalną prośbę jury, pojawiło się również miejsce czwarte, które zajęła Emilka Rosół (kl. 4). Pozostali wykonawcy otrzymali nagrody wyróżnienia. 

Po pięknych występach, wszyscy uczestnicy zostali obdarowani słodkościami, a na zwycięzców czekają po powrocie do szkoły nagrody rzeczowe. Zainteresowanie jakim cieszył się konkurs, z pewnością przyczyni się do organizowania podobnych wydarzeń w przyszłości. Wszystkim występującym jeszcze raz bardzo dziękujemy za udział i życzymy sukcesów w rozwijaniu swoich muzycznych i językowych talentów! 😊  

Justyna Micał
Monika Sitek