Mikołaje są wśród nas

przez aw

6 grudnia to dzień długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci, które z utęsknieniem wypatrują wówczas i niezwykłego Świętego, i wymarzonych prezentów. W tym roku niektóre obowiązki św. Mikołaja przejęła nasza szkoła oraz osoby zaprzyjaźnione z naszą społecznością. Zorganizowaliśmy zbiórkę słodyczy, przyborów szkolnych, kosmetyków, książek i zabawek, które przekazaliśmy w formie mikołajkowych prezentów podopiecznym Domu dla Dzieci i Młodzieży „Przystań” w Tyczynie, a także pokaźne pudło pełne kosmetyków, zabawek, szczoteczek, past do zębów i słodyczy zostało przekazane na ręce koordynatora wolontariatu w Podkarpackim Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Spakowane w piękne i kolorowe torby podarki zostały przekazane 3 grudnia na ręce pana Konrada Krupy, dyrektora Domu dla Dzieci i Młodzieży „Przystań”.

Obdarowani podziękowali za okazane serce i ofiarność i przekazali dla wszystkich serdeczne życzenia świąteczne. Mamy nadzieję, iż uradowaliśmy dzieci i sprawiliśmy, że tegoroczne Mikołajki były niezapomniane.

Przysłowiowy „wór z prezentami” wypełniliśmy po brzegi dzięki ofiarności uczniów, rodziców i nauczycieli.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy tak wspaniale wspomogli naszą akcję i pomogli nam być hojnymi Mikołajami, a szczególnie pani dyrektor Lidii Kupiszewskiej i paniom Aldonie Wójcik, Krystynie Kielar, Małgorzacie Płodzień, Halinie Klęsk, Marzenie Narewskiej, Sylwii Rosół oraz panom Piotrowi Hoffmanowi, Mariuszowi Błoszce i Czesławowi Kalisztanowi.

Lidia Kupiszewska
Monika Sitek