Świetlicowy Tydzień Kreatywności

Ubiegły tydzień w naszej świetlicy minął pod hasłem „Tygodnia Kreatywności”.

Miał on na celu pobudzenie dziecięcej wyobraźni, wzmacnianie postaw twórczych, zachęcenie do eksperymentowania. Każdego dnia dzieci miały okazję rozwijać swoją kreatywność w inny sposób.

Pierwszego dnia wspólnie uczyliśmy się japońskiej techniki składania papieru zwanej „Origami”. Efektem tej pracy było całe stado słodkich piesków, które ozdobiły salę świetlicową.

Drugiego dnia uczniowie mieli okazję samodzielnie stworzyć masę solną, z której wykrawaliśmy piękne ozdoby choinkowe w kształcie prezentów, gwiazdek, choinek czy mikołajków.

Trzeci dzień upłynął na wyklejaniu motywów świątecznych makaronem! Praca tak pochłonęła uczniów, że każdy był autorem co najmniej dwóch lub trzech prac.

Jednak najciekawszym pomysłem, budzącym największe zainteresowanie wśród dzieci, okazały się „rosnące farby 3D”, które samodzielnie przygotowywaliśmy. Świetliczaki nauczyły się, jak za pomocą mąki, soli, wody i kuchenki mikrofalowej, stworzyć prawdziwy obraz 3D!

Na zakończenie kreatywnego tygodnia postanowiliśmy namalować farbami „niezwykłe portrety”.

Dlaczego niezwykłe? Bo malowane widelcem!

Powstało wiele zwierząt, skrzatów, słoneczek, a nawet choinek.

Wszystkie prace ozdobiły hol naszej szkoły i gazetki świetlicowe.

Cały tydzień dostarczył nam wiele rozrywki, pozytywnej atmosfery, uśmiechu na twarzy i trochę pobrudzonych ubrań 🙂

Karolina Wójcik – Paszyńska