W świecie bożonarodzeniowych skrzatów, aniołków, kolorowych choinek i nie tylko…..

przez aw

25 listopada uczniowie klas 4 – 8 brali udział w warsztatach bożonarodzeniowych, podczas których wykonywali ozdoby świąteczne na szkolny kiermasz w kościele parafialnym. Specjalnym gościem naszego spotkania była Pani Izabela Stanio, mieszkanka osiedla Matysówka a zarazem miłośniczka rękodzieła artystycznego, która uczyła nas jak własnoręcznie z materiałów naturalnych i surowców wtórnych wykonać ozdoby i dekoracje świąteczne. Pani Izabela przygotowała dla nas wszystkich niezbędne materiały: magiczne kleje, sztuczny mech, świeczki, koraliki, bombki, wypełnienia oraz narzędzia potrzebne do zrealizowania nowych pomysłów.

Największym zainteresowaniem wśród wszystkich ozdób cieszyły się urocze i zabawne skrzaty wykonane ze skarpet, rajstop, włóczek i mnóstwa dodatków. Oprócz nich powstały jeszcze drewniane choinki wypełnione bombkami, stroiki na drewnie, koronkowe bombki, bombki „niespodzianki” oraz papierowe aniołki.

Całemu spotkaniu towarzyszyła miła i radosna atmosfera. Nie zabrakło ani śmiechu, ani ciepłych słów. Każdy z uczestników był zadowolony i dumny ze swojej pracy. Na koniec uczniowie podziękowali Pani Stanio za wizytę w naszej szkole wręczając jej skromny upominek.

Monika Sitek
Aldona Wójcik