Światowy Dzień Zespołu Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki

przez aw

Drodzy rodzice, 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa, nazywany również Dniem Kolorowej Skarpetki. Nasza szkoła również przyłącza się do tej akcji. W poniedziałek tj. 22 marca na znak integracji z osobami chorymi, zachęcamy wszystkie dzieci ze szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego, aby założyły dwie różne kolorowe skarpetki (nie do pary).

Kolorowe skarpetki nie do pary to symbol niepowtarzalności, która nie zawsze jest akceptowana przez ludzi. Wybór 21 marca na obchody Światowego Dnia Zespołu Downa nie jest przypadkowy, symbolizuje bowiem trisomię chromosomu 21, przyczynę Zespołu Downa.

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji i prosimy w ten dzień wszystkie chętne dzieci, rodziców i grono pedagogiczne o założenie fajnych kolorowych skarpet. 🙂

Paulina Kłeczek