Dzień Papieski 2020

przez aw

W niedzielę 11 października obchodziliśmy w całej Polsce już po raz dwudziesty Dzień Papieski. W tym roku był on przeżywany pod hasłem: „TOTUS TUUS!”. Co roku społeczność naszej szkoły włącza się również w obchody tego dnia. We wtorek 20 października odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie klasy siódmej przypomnieli swoim kolegom i koleżankom z pozostałych klas osobę Św. Jana Pawła II, którego setną rocznicę urodzin obchodziliśmy 18 maja. Jak zaznaczyła pani dyrektor Lidia Kupiszewska, Jan Paweł II, to obok patrona naszej Szkoły króla Kazimierza Wielkiego, drugi Polak, któremu przypisujemy przydomek „Wielki”. I choć nie ma go wśród nas już od 15 lat, i nikt z uczniów nie pamięta nawet jego pogrzebu, bo nie było ich jeszcze na świecie, to jednak nigdy nie możemy zapomnieć o największym z Polaków.

Akademię uświetnił występ prowadzonego przez panią Justynę Micał chóru szkolnego, który wykonał pieśni: „Błogosławieni miłosierni”, „Barka” i na zakończenie akademii „Bo nie zastąpi ciebie nikt”.

ks. Piotr Fortuna