Dzień Edukacji Narodowej

przez aw

„Chcesz wiedzieć skąd ten świat,
Z jakich gwiazd tu spadł?
Skąd się wziął księżyc, ja i kwiat?
Wciąż pytasz mnie, a ja nie wiem prawie nic,
Może tylko tyle, że tak pięknie żyć!


Pięknie żyć – znaczy kochać świat.
Pięknie żyć – tak jak żyje ptak.
Pięknie żyć – tańczyć tak jak wiatr…”

W dniu 14 października obchodzimy Święto Edukacji Narodowej, potocznie zwane Dniem Nauczyciela. To właśnie nauczyciele, obok Rodziców pełnią najważniejszą rolę w całym procesie wychowania i kształtowania charakterów młodych ludzi. To oni codziennie dbają o bezpieczeństwo uczniów, ale przede wszystkim odpowiadają na szereg nurtujących ich pytań, ucząc i pokazując, co znaczy „pięknie żyć”. Z tej okazji, cała szkolna społeczność przesyła życzenia dla wszystkich Nauczycieli uczących w naszej placówce.

W pierwszej kolejności wędrują one do Pani Dyrektor, która ma wielkie serce i uśmiechem obdarza nas, w pracy daje z siebie wszystko i zawsze jest na czas. Szanowna Pani Dyrektor, przepraszamy za wszystkie kłopoty, głupie żarty i psoty. Dziękujemy za opiekę, życzliwe słowo i wszelkie starania, aby nasza szkoła była pełna wrażeń. Życzymy dużo zdrowia i spełnienie marzeń!

A teraz życzenia dla nauczyciela chemii. Szanowna nasza Pani! Atomy, reakcje, stężenia i mole, to pojęcia, o których mówi nam pani w szkole. A są jeszcze Szkiełka, kryształki, barwne płyny, co pachną paskudnie, czasem coś zabulgocze… a czasem wybuchnie. Za tyle trudu, przyjm nasze życzenia: wiele zdrowia, szczęścia, pomyślności!

Nauczycielom wychowania fizycznego bardzo dziękujemy za to zmuszanie nas do sportu – my wiemy, że to dla naszego dobra i że kiedyś będziemy Wam bardzo wdzięczni. Życzymy dużo cierpliwości dla naszej sportowej ignorancji i jak najwięcej radości z naszych sportowych sukcesów!

Następna porcja życzeń przeznaczona jest dla Pań od biologii, geografii i przyrody, które na każdej lekcji tajemnice świata roślin i zwierząt przed nami odkrywają, szacunek do naszej planety od najmłodszych lat nam wpajają zachęcając do recyklingu i sprzątania świata, by nasza ziemia nadal była piękna i bogata. Dziękujemy za te lekcje życia i składamy dziś Paniom słoneczne życzenia: zdrowia, szczęścia, radości i marzeń spełnienia.

Drodzy fizycy i matematycy dziękujemy za przekazywaną nam wiedzę i umiejętności, za cierpliwość podczas tłumaczenia wzorów i zadań zawiłości. Prosimy nie wołajcie nas do tablicy, kochani fizycy i matematycy, te wszystkie wzory, ułamki, pierwiastki i cyfry, są dla nas uczniów jak tajne szyfry. Kiedyś na pewno się tego nauczymy i bardzo zacne studia ukończymy.

Po tym poznasz Informatyka, że czas na jego lekcji jakoś szybciej umyka. Lubimy kodowanie i w minecrafta granie. Za wszystkie informatyczne nowinki szczerze dziękujemy, za to informatyki pilnie uczyć się obiecujemy. Panu życzymy wielu nowych, programów komputerowych, dużo zdrowia, wirusów unikania i z uczniami dla przyjemności w gry komputerowe grania. Miłości po kres, radości do łez, pomyślności, słońca i… Internetu bez końca!

Teraz życzenia dla pań od języków obcych. Życzymy naszej drogiej Pani, by każdy dzień był miły dla Niej, by rano budzik swe dźwięki układał dla Niej w takt angielskiej lub niemieckiej piosenki, by każdy dzień był dla niej wesoły i by w podskokach podążała do szkoły.

Szanowne nasze Grono Humanistyczne! Jest super! Po prostu fantastycznie! W dniu waszego święta obiecujemy, że każdy z nas zapamięta historycznych wydarzeń szereg i dat bez liku, nikt z nas też nie zapomni już nigdy w zdaniu o czasowniku. By pięknie malować starań dołożymy wiele i śpiewać będziemy głośniej niż w kościele. Za trudną pracę z nami i okazane serce, chylimy dziś głowy w ogromnej podzięce.

Katechetom dziękujemy za poskramianie naszych rogatych dusz, i wybielanie czarnych charakterów. Niech tym podziękowaniom towarzyszą życzenia wytrwałości i sukcesów w odnowie duchowej niesfornych urwisów.

Z życzeniami dla pani pedagog sprawa nie jest łatwa, kuli się teraz ze wstydu łobuzerska dziatwa. Pedagoga praca trudna, ale rzadko bywa nudna. Wdzięczne małe łobuziaki  przesyłają więc buziaki.

Dziękujemy również pracownikom obsługi szkolnej. To dzięki Wam uczymy się w jasnych, czystych salach, możemy zjeść ciepły posiłek, nic nas nie boli i niczego nam nie brakuje. Serdeczne podziękowania kierujemy do Pań, które mimo naszych usilnych starań utrzymują szkołę w czystości. Życzymy Paniom samych udanych dni i uśmiechu uczniowskiego na co dzień.

Uczniowie

Do tych pięknych życzeń przekazanych nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły w programie artystycznym, przygotowanym pod opieką Pani Justyny Micał i Pana Marcina Muszyńskiego, chciałabym przyłączyć się i ja, aby złożyć wyrazy uznania i wdzięczności za trud wkładany w pracę nad kształceniem i wychowaniem młodego pokolenia oraz najserdeczniejsze życzenia wielu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym, satysfakcji z wykonywanej pracy i dużo, dużo zdrowia i sił, szczególnie teraz w tym trudnym czasie.

Lidia Kupiszewska
Dyrektor szkoły