5 czerwca – Światowy Dzień Ochrony Środowiska

przez aw

Co roku, 5 czerwca, obchodzony jest Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Został on ustanowiony w 1972 roku przez ONZ. Jest to dzień spędzany w atmosferze troski i zadumania nad naszą planetą. Zmiana stylu życia, postaw i nawyków – to elementy, na które każdy z nas może zwrócić większą uwagę, a jednocześnie przysłużyć się środowisku. Ograniczenie konsumpcji czy redukcja ilości zużywanej wody to działania, mające realny wpływ na ochronę planety. Zachęcamy do obejrzenia materiału z prof. Rodzoś, z którego m.in. dowiecie się, ile wody zużywa produkcja jednej koszulki czy pary dżinsów, co dzieje się w Poleskim Parku Narodowym oraz przede wszystkim, dlaczego tak ważne jest zmniejszenie ilości kupowanych rzeczy.

Jolanta Węgierek

Czym jest rozważna konsumpcja?

STOP wypalaniu traw