Warto przeczytać

przez aw

W obecnych czasach telewizji i komputerów książka stała się dla dzieci mało atrakcyjna, odsuwana na dalszy plan, Mimo to jest nadal cennym środkiem przekazywania wiedzy, rozwijania intelektu oraz wspaniałym źródłem rozrywki.

Poniżej przedstawiam kilka pozycji dla dzieci godnych polecenia:

Wakacje u babci Marysi ze szczeniaczkami. Autor Maria Czarnota- Skiba.

Atrakcją pobytu dzieci na wsi jest piątka szczeniaków, które trzeba odchować a potem zdecydować o ich dalszym losie. Serdeczna więź między opiekunami    a podopiecznymi jest zagrożona widmem rozstania, gdyż pieski trzeba oddać  do adopcji. Humanitarne podejście do spraw opieki nad zwierzętami, autentyczna i odpowiedzialna troska za oswojone istoty to walory tego opowiadania.

Był sobie szczeniak. Molly. Autor W. Bruce Cameron.

Molly to śliczna i wesoła suczka, która sprawia, że życie małej CJ staje się pełne radości. Jednak mama dziewczynki nie zgadza się na posiadanie szczeniaka. Poświęca swojej córce mało czasu i nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo potrzebuje ona przyjaciela. ”Był sobie szczeniak” to seria dla dzieci o losach psiaków znanych z bestsellerowych książek W. Bruce a Camerona „Był sobie pies” i „Był sobie pies 2”.

Świat Kubusia i Piotrusia. Maria Czarnota- Skiba.

Świat Kubusia i Piotrusia widziany oczami kochającej, ale mądrej babci, która troszcząc się o dobre wychowanie wnuków, za dobre chwali, a za złe gani, ostrzega przed niebezpieczeństwem.

Mądre bajki. Autor Agnieszka Antosiewicz.

„Mądre bajki” to zbiór opowiadań i najpiękniejszych bajek, które przekazują dziecku najważniejsze wartości, prawdy i zasady oraz uczą tego, co w życiu najistotniejsze. Ważne jest, aby przy wyborze lektur i bajek dla dzieci nie kierować tylko tym, aby miały ładne i kolorowe ilustracje. Tak naprawdę najbardziej istotną kwestią staje się sama treść. Autorka skupiła się na tym, aby dzieci mogły dowiedzieć się nieco więcej o przyjaźni, miłości i tolerancji.

Bożena Drzał,
szkolny bibliotekarz