przez adminMK

W związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, od dnia 25 marca 2020 r. wprowadzone zostaje w szkole zdalne nauczanie jako obowiązkowa forma realizacji zajęć lekcyjnych i podstawy programowej.

Obowiązujący w tym czasie plan zajęć będzie dostępny w dzienniku elektronicznym.

Jak skutecznie mobilizować się do nauki w domu?

Bardzo ważne jest planowanie, zarówno rozkładu dnia, jaki swoich działań.

1. Wstawaj codziennie o tej samej porze. Rytm dnia pozwala na dobre zorganizowanie się.
  2. Wypracuj rytm dnia  – na przykład : pobudka, śniadanie, nauka, odpoczynek, drugie śniadanie itp.
  3. Wpisz przedmioty, których będziesz się uczył danego dnia oraz czas, jaki na to przeznaczysz
  4. Zadbaj o porządek na biurku, usuń przedmioty, które cię rozpraszają i przewietrz pokój. Wyłącz komórkę i telewizor.
  5. Gdy poczujesz zmęczenie lub dekoncentrację, zrób krótką przerwę, wstań, pogimnastykuj się, zaczerpnij świeżego powietrza. Postaraj się nie używać w tym czasie telefonu – to rozprasza i trudniej ci będzie później wrócić do nauki.
  6. Odżywiaj się zdrowo . Pij dużo wody/to jest dobre dla mózgu/, jedz regularnie i często. Pamiętaj o zdrowych przekąskach /warzywa, owoce/, Unikaj słodyczy i słodkich napojów.
  7. Nie pozwalaj sobie na panikę. Sytuacja jest trudna, niecodzienna i wyjątkowa, ale postaraj się zachować spokój. Jesteś w domu właśnie po to, aby czuć się bezpiecznie.

Bardzo dużo zależy tutaj od ciebie.

^Postaraj się nie oglądać zbyt często programów informacyjnych. ^Zostań w domu i ogranicz kontakty z innymi osobami.

^Swoją troskę i zainteresowanie możesz okazać dzwoniąc do kolegów, dziadków

^Często myj ręce, wietrz swój pokój

^zrób coś, co cię relaksuje na przykład namaluj ciekawy obrazek, wykonaj ćwiczenia relaksacyjne.

Pamiętaj – nie jesteś sam – na pewno w swoim otoczeniu masz rodzinę, na którą zawsze możesz liczyć.

Opracowała Jadwiga  Olech

Podaję bezpieczne i przyjazne strony internetowe www dla dzieci.

*www.kulturalnyplaczabaw.pl – to bezpieczna strona dla dzieci podzielona na następujące działy; zajęcia plastyczne, muzyka i piosenki, gry i zabawy, bajki oraz film i teatr.

*www.kolorowanki-dla-dzieci.pl – zbiór kolorowanek dla dzieci podzielonych na przeróżne kategorie.

*www.puchatek.pl –strona internetowa poświęcona Kubusiowi Puchatkowi i jego przyjaciołom, zawiera opisy postaci, gry dla dzieci

www.lulek.tv –bogaty wybór gier edukacyjnych dla małych i dużych dzieci

*www.pankuleczka.pl – serwis poświęcony książeczce dla dzieci o tym samym tytule

*www.wierszedladzieci.pl – strona zawiera multimedialne wierszyki dla dzieci, piosenki, zabawy, kolorowanki

*www.wierszykidladzieci.pl – portal ze znanymi wierszami Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej i.in.

*www.ewa.bicom.pl – strona poświęcona nauce ochrony środowiska poprzez zabawę

**www,krasnoludki.pl – portal z grami i zabawami dla dzieci oraz bajkami do obejrzenia

*www.gra-dla-dziecka-pl – portal zawiera zestaw bezpiecznych gier stymulujących umysł dzieci.

*www.misie,com.pl – strona dla dzieci zawierająca bajki, komiksy, wierszyki oraz encyklopedie, z której dzieci mogą zaczerpnąć informacje o różnych rodzajach misiów.

*www.gry,misiakowo.pl – strona zawiera bezpieczne oraz wyselekcjonowane gry dla dzieci, których zadaniem jest rozwijać wyobraźnię oraz kreatywność dzieci.

*www.edugames.pl – strona zawiera wiele ciekawych gier edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, dzięki którym mogą oni doskonalić swoją wiedzę z matematyki, ortografii, języków obcych, historii, chemii itp.

*www.bajka.pl – portal zawiera bogaty zbiór bajek, baśni i opowiadań dla dzieci.

Ulubione edukacyjne bajki dla dzieci.:

– Było sobie życie

-Charle i Lola

-Tosia i Tymek

-Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham

-Pufin Rock