„Miłość- nie jedno ma imię”- konkurs piosenki

przez aw

Dnia 17.02.2020 r., w naszej szkole obył się konkurs piosenki polskiej i angielskiej pt.: ‘Miłość- nie jedno ma imię’, podczas którego, uczniowie z klas I-VIII zaprezentowali się w repertuarze o tematyce miłosnej.

Zmagania toczyły się w dwóch kategoriach: soliści oraz duety.

Jury w składzie: p. K. Kielar, p. M. Sitek,  p. A. Wójcik, p. J. Micał, a także przedstawicielka społeczności uczniowskiej- E. Narewska z klasy 6, dokonało oceny występów pod kątem: doboru repertuaru do możliwości wokalnych, interpretacji śpiewanego tekstu, poprawność językowej i właściwej dykcji, oraz ogółu wrażeń artystycznych. Młodzi artyści zachwycili zgromadzoną publiczność zaangażowaniem oraz brawurowymi i żywiołowymi prezentacjami wybranych piosenek.

Po burzliwych obradach, Jury przyznało następujące miejsca i wyróżnienia.

W kategorii soliści, miejsce I zajęła Zuzanna Kyc z klasy 7,  miejsce II przypadło Filipowi Dopartowi  z klasy 5, wyróżnienia natomiast, powędrowały do uczennic klasy 2:  Martyny Błoszko oraz Idy Szczepańskiej, a także Katarzyny Wilk z klasy 8. Zmagania wokalnych duetów na najwyższym podium ukończyły najmłodsze uczestniczki- Wiktoria Rosół razem z Weroniką Szurą, a tuż za nimi, na miejscu drugim uplasowały się Julia Wisz i Izabela Pańczak z kl. 6. Jury przyznało także wyróżnienie dla duetu pierwszoklasistek: Darii Dyguły oraz Oliwi Paśko.

Trud włożony w przygotowanie muzycznych występów, został doceniony i nagrodzony upominkami, które stały się też z pewnością motywacją do podejmowania podobnych inicjatyw w przyszłości. Swój wkład w uśmiech na twarzach odbierających nagrody, miała Pani Izebela Stanio- mieszkanka osiedla Matysówka, która własnoręcznie wykonała m.in. piękne kompozycje kwiatowe dla zwycięzców, za co jeszcze raz bardzo dziękujemy!

Wszystkim występującym gratulujemy odwagi i liczymy, iż udział  w konkursie stał się dla nich zachętą do pielęgnowania i pogłębiana swoich artystycznych talentów!

Monika Sitek

Justyna Micał