Świętujemy Dzień Babci i Dziadka

przez aw

Wszyscy wiemy o tym, że Dzień Babci i Dzień Dziadka przypadają 21 i 22 stycznia. W tym zimowym czasie słońce grzeje goręcej, a kwiaty pachną intensywniej nią latem. Wnuczęta z naszej szkoły postanowiły przygotować te święta nieco wcześniej, ponieważ w dniach przypadających na uroczyste świętowanie będą ferie zimowe. Babcie i Dziadkowie zostali zaproszeni na środowiskową uroczystość już 10 stycznia. Gościliśmy ich w Kościele Parafialnym, by każdy senior z naszego osiedla mógł uczestniczyć w spotkaniu i dla nikogo nie zabrakło miejsca.

Pani dyrektor Lidia Kupiszewska w imieniu własnym, wszystkich uczniów szkoły, nauczycieli, serdecznie powitała zaproszonych gości  życząc im dużo zdrowia i sił. Podziękowała również za trud  wkładany w wychowanie i opiekę nad wnuczętami. Gospodarz – ks. Piotr Fortuna  w modlitwach  polecił babcie i dziadków opiece bożej.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły przygotowali na ten dzień wiele atrakcji. Dzieci z „zeróweczki” recytowały piękne wiersze i  śpiewały skoczne piosenki. Chociaż niektórym artystom trudno było opanować tremę, to uśmiech babci i krótki odpoczynek na kolanach dziadka sprawił, że trudne wierszyki zostały zaprezentowane po mistrzowsku. Uczniowie klas I-III przygotowali na ten dzień przedstawienie jasełkowe. W barwnych scenach można było podziwiać kunszt aktorski wnucząt, a pastorałki „od serca do ucha” zachęciły gości do wspólnego kolędowania. Na zakończenie seniorzy obdarowani zostali upominkami, które dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonały na zajęciach.

Dziękujemy za liczne przybycie i zapraszamy za rok!!!

Krystyna Kielar