Grudzień- czas świątecznych konkursów

przez aw

Grudzień wprowadza wszystkich w wyjątkowy, radosny nastrój. Bo przecież wkrótce mikołajki, klasowe wigilie, szkolne jasełka i oczywiście Święta Bożego Narodzenia. Jest to też miesiąc bardzo pracowity dla uczniów, nie tylko pod względem nauki. To czas przygotowywania prac na liczne świąteczne konkursy i wykonywania ozdób świątecznozimowych do dekoracji szkoły. Nasi uczniowie wzięli udział w międzyszkolnych konkursach: „Postać Św. Mikołaja”, „Bombka Bożonarodzeniowa” (nagrody otrzymali: Daria Dyguła z klasy I, Michał Pawlus z klasy II i Miłosz Kiełbasa z klasy III). W świetlicy szkolnej  zorganizowany został konkurs na najciekawszą „Kartkę Bożonarodzeniową”. Szkolne Koło Wolontariatu również zorganizowało konkurs na „Świąteczną kartkę” dla podopiecznych Fundacji „Dr Clown”. Samorząd Uczniowski przeprowadził konkurs na „Najpiękniejszą ozdobę choinkową”. Zwycięzcami w grupie młodszej zostali: Ida Szczepańska z kl. II, Adrian Malinowski z kl. I, Lena Michalik z kl. III, a w grupie starszej: Julia Szyszka, Anna Szela i Maksymilian Płonka – uczniowie klasy VI. Prace naszych uczniów wzięły udział w bożonarodzeniowym kiermaszu. Odbyły się też warsztaty rękodzielnicze. Gościliśmy w naszej szkole panią Izabelę Stanio – miłośniczkę rękodzieła artystycznego. Pod jej kierunkiem uczniowie wykonali piękne bombki, kartki i stroiki świąteczne. Dzieci z klasy trzeciej wraz z rodzicami uczestniczyły w warsztatach plastycznych pn. „Idą święta” zorganizowanych przez panią Krystynę Kielar. Piękne dekoracje świąteczne powstawały też podczas zajęć plastyczno – technicznych. Część z nich posłużyła do dekoracji korytarzy, klas, szkolnej choinki, a pozostałe uczniowie wzięli do swoich domów na święta.

Małgorzata Bąk