Mikołajki w klasach I-III

przez adminMK

„6 grudnia Mikołaj Święty przynosi grzecznym dzieciom prezenty.”

Na ten dzień uczniowie czekali z niecierpliwością i przygotowywali się do niego. Wykonali piękne portrety Świętego Mikołaja , poznawali legendy z nim związane, uczyli się piosenek . 6 grudnia wszyscy byli też grzeczniejsi niż zazwyczaj. Mikołaj dostarczył prezenty i napisał do dzieci list.

Na  pierwszoklasistów czekało dodatkowe zadanie   – musieli sami odnaleźć prezent przeznaczony dla nich. Na szczęście otrzymali od Mikołaja mapę ze wskazówkami i dzięki niej dotarli do celu. Radość była wielka.

Dodatkowym mikołajkowym prezentem dla uczniów klas I-III były bilety do kina. 9 grudnia w kinie ZORZA dzieci obejrzały razem film „Śnieżna paczka”. Po seansie miały możliwość wejścia do kabiny kinooperatorów, gdzie mogły zobaczyć zarówno „zabytkowe”, tradycyjne projektory kinowe, jak i te najnowsze – cyfrowe.

Małgorzata Bąk