„Dzień Życzliwości” i „ Dzień Pluszowego Misia”

przez aw

25 listopada 2019r. w naszej szkole odbył się „Dzień Życzliwości” i „ Dzień Pluszowego Misia”. W imprezie brały udział dzieci z punktu przedszkolnego, oddziału przedszkolnego, klas: I, II i III.

Uroczystość rozpoczęli uczniowie klasy siódmej, którzy wygłosili mowę wstępną  jak my Polacy i nasza społeczność szkolna zachowujemy się w tym dniu: „…mamy uśmiech na ustach, jesteśmy mili dla innych, nie dajemy się prowokować. Wszelkie żale i złości odstawiamy na bok. Ściskamy sobie dłonie, ustępujemy pierwszeństwa innym, pomagamy starszym…”.

Treść słów przybliżyła wszystkim uczniom wagę wartości budujących naszą codzienność oraz podkreśliła istotę życzliwości w relacjach międzyludzkich.

Trzecioklasiści recytowali wiersz o życzliwości, a pozostali  prezentowali scenki dotyczące życzliwych zachowań. Zgodnie z założeniem uroczystości dzieci okazywały sobie gesty dobroci  oraz pogłębiały wrażliwość. Miłym akcentem przebiegu Dnia Życzliwości była radość wyrażona  przez uczniów podczas wspólnej zabawy i śpiewów.

Drugim punktem tej imprezy było spotkanie z pluszowym misiem. W tym dniu każde dziecko przyniosło swojego ukochanego pluszaka. Na początku narratorzy przybliżyli historię pluszowego misia. Następnie uczniowie klasy I i II zaprezentowali  przedstawienie pt. „ Kubuś Puchatek i przyjaciele”, które zostało nagrodzone wielkimi brawami przez publiczność.

Elementy muzyczne oraz wspólne śpiewanie piosenek  „Jadą, jadą misie”, „Dziękuję, przepraszam i proszę – trzy słówka” uatrakcyjniły naszą imprezę.

Na zakończenie uroczystości społeczność szkolna: uczniowie i nauczyciele ustawiła się w koło chwytając się za ręce. Pani Dyrektor uścisnęła dłoń osoby stojącej obok  i puściła „iskierkę” wypowiadając słowa: „iskierkę puszczam w krąg niech wróci do mych rąk”.  Następnie uczniowie po kolei przekazywali uścisk swojemu koledze aż wrócił on do Pani Dyrektor.

 Po zakończeniu części oficjalnej wychowawcy mieli możliwość wykonywania uczniom zdjęć w foto budce z misiem by utrwalić chwile dobrej zabawy.

Halina Krzysztofińska