„ŚLUBUJEMY!” – Pasowanie na Ucznia

przez aw

11 października 2019 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość Pasowania na Ucznia. To ważny i niepowtarzalny dzień dla każdego pierwszoklasisty. W przygotowanym na tę uroczystość programie artystycznym dzieci zaprezentowały swoją gotowość do bycia pełnoprawnymi uczniami. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki o szkole, obowiązujących w niej zasadach zachowania, szkolnych obowiązkach, bezpieczeństwie , o przyjaźni i o naszej ojczyźnie. Egzaminował ich sam król Kazimierz Wielki – patron naszej szkoły. Zdały swój pierwszy egzamin szkolny, zasługując na tytuł „rycerza – ucznia”. W obecności Pani Dyrektor, kolegów z klasy II i swoich rodziców złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie dyrektor szkoły Lidia Kupiszewska dokonała aktu pasowania każdego z siedmiu pierwszoklasistów na ucznia Szkoły Podstawowej Nr 34 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Rzeszowie. W imieniu całej społeczności uczniowskiej, uczniowie klasy I powitani zostali przez drugoklasistów, którzy zapewnili ich  o swej pomocy, udzielili dobrych rad i wręczyli przygotowane samodzielnie upominki. Na zakończenie uroczystości, jej „bohaterowie” otrzymali m. in. pamiątkowe dyplomy, książki, legitymacje szkolne , odblaski i mnóstwo słodkości. Był też czas na pamiątkowe zdjęcia. Następnie  wszyscy  zaproszeni zostali na poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klasy I.

Naszym najmłodszym uczniom życzymy wielu sukcesów, radości ze zdobywanej wiedzy i wspaniałych chwil spędzonych w szkole.

Wychowawca klasy I

Małgorzata Bąk