Spotkanie z Ratownikiem TOPR

przez aw

18 września b.r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z panem Robertem Mikulskim, Ratownikiem Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W trakcie swojej wizyty nasz gość przypomniał uczniom podstawowe zasady nt. wypraw w góry: jak się powinni zachowywać w górach (kładąc  szczególny nacisk na sytuacje nagłe i niebezpieczne), co zabrać ze sobą na wyjścia oraz w jaki sposób wzywać pomoc.

Pan Robert zaprezentował uczniom obowiązkowy sprzęt każdego ratownika, omówił różnorodne akcje, pokazał filmy z akcji – również ze swoim udziałem oraz opowiedział o dniu pracy ratowników TOPR-u. Uczniowie dowiedzieli się również, kto i w jaki sposób może zostać ratownikiem górskim.

Takie spotkanie to nie tylko wspaniała okazja zdobycia wielu ciekawych informacji o pracy i życiu tych cichych bohaterów, jakimi są ratownicy górscy, ale i uświadomienie dzieciom i młodzieży faktu, że piękne góry są również niebezpieczne i nie można ich lekceważyć.

Wszystkim Ratownikom dziękujemy za ich odwagę i chęć niesienia pomocy.

Aldona Wójcik