Wycieczka do Energylandii

przez adminMK

Uczniowie z klas VI – VIII, najstarsi w naszej szkole, na wycieczkę szkolną wybrali się do Energylandii, największego parku rozrywki w Polsce.
Na taki pomysł wpadli rodzice i uczniowie klasy VIII, którzy mieli w tym roku wyjątkowo dużo pracy i obowiązków…

W  kwietniu napisali swój pierwszy egzamin – egzamin ósmoklasisty, a później musieli podjąć bardzo ważną decyzję – wybór szkoły ponadpodstawowej. Dlatego celem wycieczki było miejsce, gdzie można się cały dzień bawić, śmiać i odstresowywać.
Energylandia to park rozrywki podzielony na kilka stref, w których są atrakcje dla każdego: od Bajkolandii i strefy familijnej, gdzie znajdują się atrakcje dla najmłodszych i tych, którzy nie lubią ekstremalnych przejażdżek po strefę ekstremalną dla tych, którzy chcą zmierzyć się ze swoim strachem i dostarczyć sobie zabawy na najwyższych obrotach i wysokościach.
Największym zainteresowaniem cieszyła się nowa, najwyższa i najszybsza w Europie kolejka Hyperion, która rozwija prędkość do 142 km/h. Z powodu  groźby opadów deszczu (o, który się martwiliśmy) chętnych było mniej i nasi uczniowie nie musieli stać w kilkugodzinnej kolejce oraz mogli z niej korzystać kilkukrotnie. Znaleźli się i tacy, którzy wytrzymali pięć przejażdżek tym Mega Coasterem.
Uczniowie spędzili w Energylandii około 6 godzin i wykorzystali ten czas na śmiech i zabawy. Przy tej okazji przypomnieli sobie zasady, jak spędzać wolny czas radośnie, ale bezpiecznie, że można korzystać z ekstremalnych atrakcji, ale zawsze musi się to odbywać pod pełną kontrolą i przy wszelkich możliwych zabezpieczeniach.
W drodze powrotnej wszyscy byli zmęczeni od ogromu wrażeń, ale uśmiechnięci, a zdjęcia zrobione w najbardziej ekstremalnych miejscach kolejek jeszcze długo będą wywoływać wspaniałe, radosne wspomnienia.

Aldona Wójcik