Wizyta w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym – wycieczka szkolna klas młodszych

przez adminMK

29 maja 2019 r. uczniowie klas I – III wyruszyli na szkolną wycieczkę do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.  Czekało  tam na nich wiele atrakcji..

Zwierzyniec Bałtowski – Górny i Dolny

Jadąc amerykańskim schoolbusem po terenie  Zwierzyńca Górnego, a potem spacerując alejkami Zwierzyńca Dolnego dzieci mogły obserwować zarówno rodzime, jak i egzotyczne gatunki zwierząt pochodzące z różnych kontynentów oraz dowiedzieć się od przewodnika wielu ciekawostek o ich życiu i zwyczajach.

Park Miniatur – Polska w Miniaturze

Tutaj, na obszarze uformowanym na kształt Polski uczniowie podziwiali miniatury zamków i pałaców powstałych w różnych okresach historii, a leżących obecnie na terenie Polski. Pani przewodnik opowiadała  uczniom  legendy oraz przybliżyła szczególnie interesujące wydarzenia i postacie historyczne związane z prezentowanymi zabytkami.

JuraPark

Uczniowie odbyli wędrówkę przez kolejne etapy dziejów życia na Ziemi. Przeszli ścieżką dydaktyczną, wzdłuż  której znajdowało się ponad 100 modeli prehistorycznych zwierząt naturalnej wielkości. Następnie w Muzeum Jurajskim obejrzeli  wystawę ” Powrót do przeszłości”. Niezwykłych emocji dostarczyła wszystkim wizyta w Prehistorycznym Oceanarium. Dzieci stanęły „oko w oko” z ogromnymi stworzeniami zamieszkującymi morskie głębiny miliony lat temu.

Sabatówka – Wioska Czarownic

To magiczne miejsce, w którym uczniowie mieli możliwość przeniesienia się na chwilę w czasy dawnych Słowian,  i  jednocześnie świat wiedźm, czarownic i magii. Tunelem odwagi dotarli do „Chaty u Tekli”, w której spotkali się z czarownicą.

W trakcie pobytu na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego nie mogło zabraknąć czasu na zabawę. Uczniowie dali upust swojej energii bawiąc się na placu zabaw w JuraParku i w Wiosce Czarownic.  Na koniec zaszaleli robiąc pamiątkowe zakupy.

Wszyscy wycieczkowicze wrócili pełni wrażeń, zadowoleni i uśmiechnięci.

Małgorzata Bąk