Tydzień Dobrych Uczynków Ekologicznych

przez adminMK

W dniach 13 – 17 maja w naszej szkoli trwał Tydzień dobrych uczynków ekologicznych.
Z tej okazji prowadzone były działania, które miały zachęcać uczniów do podejmowania własnych ekologicznych wyzwań. Uczniowie brali udział w konkursach: „Let’ssave our planet”, EKO- torba, „Zioła w obiektywie”. Przygotowali wystawę pt. „Rośliny są ważne” oraz brali udział w naszych całorocznych zbiórkach: makulatury, baterii i plastikowych nakrętek…

W konkursie EKO-torba, organizowanym przez Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu, wzięło udział 17 uczniów i wszystkie przygotowane przez nich torby były tak piękne i ciekawe, że trudno było wybrać zwycięzców, dlatego każdy z uczniów otrzymał w zamian za swoją torbę – torbę lnianą, która, mamy nadzieję, będzie mu dzielnie i ekologicznie służyła podczas wakacyjnych wojaży.

Konkurs jednak nie mógł się skończyć bez rozstrzygnięcia, dlatego przyznano po dwa pierwsze, drugie i trzecie miejsca.

1 miejsce – Klaudia Kolek (kl. IV) i Gabriela Szyszka (kl. VI)

2 miejsce – Amelia Wasilewska (kl. IV) i Eryk Szylar (kl. VII)

3 miejsce – Gabriela Pyziak (kl. VIII) i Julia Szyszka (kl. V)

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w akacjach i konkursach ekologicznych, bo Ziemię mamy tylko jedną i musimy o nią dbać.

Aldona Wójcik