Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

przez adminMK

„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie
A na tej fladze biel jest i czerwień.
Czerwień – to miłość, biel – serca czyste
Piękne są nasze barwy ojczyste.”

Czesław Janczarski

13 maja 2019 roku dzieci z klasy „0” przedstawiły przepiękny program słowno-muzyczny poświęcony naszej polskiej fladze, której święto obchodzone jest 2 maja. Najmłodsi recytowali wiersze, śpiewali piosenki o polskich symbolach narodowych oraz pieśni patriotyczne. Na zakończenie dzieci pięknie zatańczyły krakowiaka.

Dzieciom udało się stworzyć niezwykłą atmosferę i nastrój poprzez swoją uroczystą postawę i biało czerwone flagi trzymane w ręku. Występ tak młodego pokolenia sprawił, że zrobiło się wzruszająco i ciepło na sercu. Dzieci otrzymały od całej zgromadzonej szkolnej społeczności gorące brawa.

Patrycja Rysz