„Witamy wiosnę”

przez adminMK

21 marca 2019 r. świętowaliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny. Klasy I-III uczestniczyły w kolorowym pochodzie powitania wiosny, uważnie nasłuchując i wypatrując jej zwiastunów. Tradycyjnie tego dnia obchodziliśmy też Dzień Zdrowej Kanapki. Na zorganizowanych w klasach zajęciach kulinarnych przygotowane zostały pachnące wiosną, pełne witamin kanapki. Najmłodsi uczniowie wesoło bawili się również podczas zorganizowanych dla nich wiosennych gier i zabaw.

Małgorzata Bąk

W czwartek 21.03.2019 r. witaliśmy wiosnę. Mieliśmy zielone balony, gałązki ozdobione kolorowymi  wstążkami i kwiatkami z bibuły. Wędrując po okolicy zauważyliśmy rosnące przy drodze kwiatki: zawilce, przebiśniegi, krokusy i sasanki. Słuchaliśmy śpiewu różnych ptaków. Doszliśmy aż do mojego domu. Chciałbym nie raz jeszcze tak miło spędzić czas.

                                                                       Maksymilian, klasa 3

                Dnia 21.03.2019 r. o godz. 11.35 uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej wyruszyli szukać oznak wiosny. Szli najpierw ul. Nowe Wzgórze, a następnie ul. Wierchową. W czasie wędrówki wszyscy  słyszeli śpiew ptaków . Widzieli krokusy, przebiśniegi, zawilce, kwitnącą forsycję i bazie kotki. Zauważyli, że na drzewach pojawiły się pąki listków, a trawa zaczyna się zielenić. Wycieczka trwała 45 minut. Dzieci wróciły do szkoły w dobrym humorze.

Kajetan, klasa 3