W Polsce Dzień Babci i Dziadka obchodzimy 21 i 22 stycznia. W te dni wnuczęta w szczególny sposób mogą podziękować swoim najbliższym za troskę, opiekę, naukę i zabawę.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły każdego roku przygotowują na ten uroczysty czas akademię środowiskową, na którą zapraszają wszystkich seniorów. Tego roku spotkaliśmy się 22 stycznia w Rzeszowskim Domu Kultury. Goście dopisali – cała sala wypełniła się po brzegi. Dzieci przygotowały wiele pięknych wierszy, krótkich inscenizacji i piosenek. Pięknie prezentowały tańce wyuczone specjalnie na tą uroczystość. Na zakończenie każdy młody artysta wręczył zaproszonym gościom wykonane własnoręcznie upominki. Za rok znów spotkamy się, by podziękować za miłość i poświęcany czas.

Krystyna Kielar