Dzień Patrona

przez aw

Jak co roku, 15 listopada, świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Uroczystości rozpoczęto udziałem we Mszy Świętej celebrowanej przez ks. Piotra Fortunę i ks. Jana Pyziaka. Następnie, uczniowie wraz z opiekunami  udali się do szkoły, która w tym dniu zamieniła się w średniowieczny zamek. Najmłodsi uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali na ten dzień program artystyczny poświęcony królowi Kazimierzowi Wielkiemu.

Widzowie poznali ważne wydarzenia związane z tym okresem, uczestniczyli w uroczystym  pasowaniu na króla, zobaczyli tańce dworskie w wykonaniu  artystów z klasy I.

Po zakończonej części artystycznej odbył się turniej rycerski. Każdy mógł  zaprezentować swój talent. Najsilniejsi  wbijali gwoździe w twardy  dębowy pień, sprytni pokonywali tor z przeszkodami, gospodarni przebierali groch.

Czasy naszego patrona przybliżone zostały również rodzicom. Podczas wywiadówki mieli okazję obejrzeć ciekawy program artystyczny, przypomnieć sobie historyczne daty i podziwiać recytacje, śpiew i taniec dzieci.

Krystyna Kielar