Gminny Konkurs „Ze zdrowiem na TY”

przez aw

5 października 2018 r. w ramach działalności GFSN Szkoła Podstawowa w Tyczynie  zaprosiła uczniów klas  II-III szkół podstawowych Gminy Tyczyn do udziału w konkursie „Ze zdrowiem na TY”. Głównymi celami konkursu było propagowanie wśród dzieci wiedzy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia oraz integracja uczniów. Każdą ze szkół reprezentował  5-osobowy zespół dziewczynek i chłopców. Z naszej szkoły w konkursie wzięli udział: Julia Szela , Sabina Gunia, Emilia Ryzińska, Kajetan Putkowski i Norbert Maj.

 galeria

Uczniowie zgodnie z regulaminem konkursu przygotowali i zaprezentowali : okrzyk – rymowankę, plakat prezentujący ulubione owoce, warzywa jesienne  z opisem ich walorów zdrowotnych oraz układ gimnastyczny ćwiczeń i skoków na skakance do muzyki. Następnie  odbył się konkurs wiedzy o zdrowiu oraz zawody sportowe. Zabawy i emocji było mnóstwo. Na koniec na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek i pamiątkowe upominki. Każda ze szkół otrzymała nagrodę i dyplom.

Małgorzata Bąk