Świętowanie Dnia Edukacji Narodowej

przez aw

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dyrektor szkoły Lidia Kupiszewska złożyła wszystkim nauczycielom serdeczne podziękowania za trud i wysiłek wkładany w przekazywanie wiedzy i kształtowanie młodych charakterów, za wyrozumiałość, cierpliwość i serce okazywane uczniom każdego dnia. Życzyła dużo zdrowia, pomyślności w życiu osobistym i satysfakcji z wykonywanej pracy. Podziękowania skierowała również do wszystkich pracowników niepedagogicznych, bez których trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie szkoły, Rodzicom i przyjaciołom szkoły…

Tegoroczną akademię z okazji „Dnia Nauczyciela” przygotowała klasa IV. Występ młodych artystów został przestawiony w konwencji olimpijskiej.  Nie brakło rekwizytów w postaci Flagi Olimpijskiej i Znicza Olimpijskiego, a muzycznym wstępem do tego wszystkiego był Hymn Olimpijski. Uczniowie wystąpili w strojach sportowych, jak na tego typu akademię „przystało”.

Trud pracy nauczycieli został przyrównany do zmagań olimpijskich. Pedagodzy „startowali” w różnych dyscyplinach i wszyscy zostali wyróżnieni złotymi medalami za zdobycie pierwszego miejsca. Oprawę muzyczną – oczywiście w tonie sportowym- przygotowała Pani Justyna Popek, a jedną z piosenek był utwór wykonywany przez Marylę Rodowicz pt. „Futbol, futbol”, do którego słowa napisała Pani od muzyki.

Akademię zakończyły serdeczne życzenia od Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców, kwiaty i piosenka, a potem rozmowy, ciepłe słowa, uśmiechy…

Robert Pikiel