Dzień Papieski

przez aw

W niedzielę 14 października obchodziliśmy w całej Polsce już po raz osiemnasty Dzień Papieski. W tym roku był on przeżywany pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Co roku społeczność naszej szkoły włącza się również w obchody tego dnia. W poniedziałek 15 października, w przeddzień 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, odbyła się uroczysta akademia…

Uczniowie klasy szóstej przypomnieli swoim kolegom i koleżankom z pozostałych klas dzień, który 40 lat temu zapisał się w pamięci wszystkich Polaków. Nasz naród został wyróżniony wyborem jednego z synów polskiej ziemi na papieża, czyli widzialną Głowę Kościoła. W czasie swojego pontyfikatu Jan Paweł II zjednał sobie cały świat, przez co również rozsławił naszą Ojczyznę. I choć nie ma go wśród nas już od 13 lat, i nikt z uczniów nie pamięta nawet jego pogrzebu, bo najstarsi byli wtedy małymi dziećmi, to jak podkreśliła pani dyrektor Lidia Kupiszewska, nigdy nie możemy zapomnieć o największym z Polaków.

Akademię uświetnił występ chóru szkolnego, który wykonał pieśni: „Moje miasto Wadowice”, „Barkę” i „Syćkosewomzycom”. Uroczystość zakończono modlitwą o opiekę św. Jana Pawła II nad naszą Szkołą i Ojczyzną.

ks. Piotr Fortuna