Wycieczka klas I-III do Portu Lotniczego „Rzeszów – Jasionka”

przez aw

2 października 2018 r. uczniowie klas I-III udali się na wycieczkę do Portu Lotniczego „Rzeszów – Jasionka”.  W budynku nowego Terminalu Pasażerskiego czekała pani przewodnik , która zapoznała dzieci z historią Portu, służbami pracującymi na jego terenie oraz omówiła warunki bezpiecznego i bezproblemowego podróżowania. Następnie uczniowie przeszli ścieżkę pasażera: odprawę biletowo – bagażową i  kontrolę bezpieczeństwa.

Galeria

Dalsza część wycieczki odbyła się terenie Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej. Dzieci zobaczyły z bliska nowoczesne wozy gaśnicze, pojazdy i sprzęt służący do zapewniania bezpieczeństwa na lotnisku. Miały też okazję porozmawiać  z pracownikami o zakresie ich obowiązków i poznać „czworonożnego funkcjonariusza”- psa wyszkolonego w zakresie wyszukiwania materiałów wybuchowych i broni. Uczniowie obserwowali także start pasażerskiego samolotu. Na pożegnanie każdy z uczestników wycieczki otrzymał pamiątkowe gadżety, które zapewne przydadzą się w podróży samolotem.

Małgorzata Bąk